Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Форма входу
Наше опитування
Яким видом бойового мистецтва займаєтесь?
Всього відповідей: 133
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог сайтов - 1S.IF.UA
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

СУДДІВСЬКА КОЛЕГІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ З ХОРТИНГУ
СУДДІВСЬКА КОЛЕГІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ З ХОРТИНГУ


Стаття 1. Формування Суддівської колегії

1. Суддівська колегія формується організацією, що проводить змагання, затверджується Оргкомітетом змагань та погоджується з центральним органом виконавчої влади з питань фізичної культури та спорту. Кількісний склад Суддівської колегії залежить від статусу змагань, кількості учасників і кількості хортів - змагальних майданчиків. 
2. Склад Суддівської колегії змагань з хортингу: 
- Головний суддя;
- заступник Головного судді;
- Голова мандатної комісії змагання;
- Рефері і судді (сформовані в бригади 1 + 4);
- Головний секретар і секретарі;  
- хронометрист/ти;
- суддя - інформатор; 
- судді при учасниках; 
- Головний лікар /лікарі; 
- комендант змагань;
- Спостерігач або інспекторська група змагань.
3. Суддівство двобою здійснює бригада у складі п'яти осіб:
- Арбітр двобою;
- заступник Арбітру двобою;
- Рефері;
- два Бокових судді. 
3. Усі члени суддівської бригади володіють одним рівноправним голосом при винесенні рішення стосовно переможця при однаковому результаті поєдинку (суддівський термін - Перемога "За рішенням суддів"). 

Стаття 2. Посадові особи змагань

1. При необхідності для якісного проведення змагань оргкомітет призначає наступних посадових осіб:
- ведучого-коментатора змагань для більш повного висвітлення перебігу подій;
- помічників суддів при учасниках, що оповіщають учасників, які знаходяться в підготовчих залах і роздягальнях, про черговість двобоїв і номери змагальних майданчиків; 
- медперсонал, який оперативно забезпечує надання медичної допомоги;  
- помічників коменданта змагань, які відповідають за установку і демонтаж необхідного інвентаря, які при виникненні необхідності забезпечують оперативний телефонний зв'язок, комп'ютерне обслуговування, транспортне, звуко -, світло- і інше забезпечення змагань;
- технічних співробітників по прибиранню хортів та території. 

Стаття 3. Вимоги до членів Суддівської Колегії

1. До членів Суддівської Колегії пред'являються наступні вимоги:
- поводитися неупереджено, з достоїнством і самовладанням; 
- негайно приймати рішення по оцінці дій учасників;
- чітко зосередити свою увагу на ході двобою, який вони обслуговують;
- Рефері і судді, які обслуговують двобій, повинні бути готові дати обгрунтування прийнятих ними рішень, грунтуючись на дані Правила; 
2. Суддям, які обслуговують певний двобій, як і суддям відпочиваючих Суддівських бригад, забороняється давати вказівки чи підбадьорювати учасників, які змагаються, працюючим суддям також забороняється розмовляти зі сторонніми особами.  
3. Під час двобою забороняється змінювати членів Суддівської бригади, за винятком вичерпних випадків, зв'язаних з неможливістю судді виконувати свої обов'язки. Заміна відбувається з дозволу Головного судді.  
4. Члени Суддівської колегії і посадові особи повинні бути одягнені у відповідний офіційний одяг. 
5. Суддівські бригади обслуговують змагання в наступному одязі: 
- сорочка білого кольору, з коротким або довгим рукавом (оговорюється в Положенні про змагання) і нагрудною кишенею з лівої сторони, на якій вишита (пришита) емблема хортингу; 
- чорні штани;
- темно-синій метелик.
6. Бокові судді повинні мати особистий свисток на шнурі для носіння на шиї. У вільних від суддівства членів Суддівської бригади свисток повинен знаходитися в бічній кишені сорочки.
7. Рефері, який працює, знаходиться на хорті босоніж. Два Бокові судді знаходяться на стільцях біля краю хорту у чорних шкарпетках. З дозволу Головного судді у зв'язку з низькою температурою в приміщенні, де проводяться змагання, Рефері може бути на хорті в чорних шкарпетках, а Бокові судді – у змінному взутті.
8. Арбітр двобою і заступник Арбітру двобою, які сидять за контрольним столом хорту, можуть бути вдягнені у цивільне взуття чорного кольору. 
9. Членам Суддівської бригади, окрім Рефері на хорті, дозволяється мати на руці годинник для фіксування перебігу часу утримань, больових та задушливих прийомів та подальшого винесення рішень.
10. Рефері забороняється мати на руках та тілі перстні /окрім кільця обручення/, браслети й інші предмети, які можуть послужити причиною травми при зіткненні з учасником. 
11. Члени Суддівської колегії повинні бути в одязі, обговореному Оргкомітетом змагань, і з бейджем, який вказує їхній рід діяльності на змаганні. 
12. Члени Суддівської колегії, які виконують свої обов'язки за суддівським столом, повинні бути одягнені в такий спосіб:
 - темно-синій піджак (цивільний костюм) з емблемою Хортингу;
- чорні штани (для жінок може бути – чорна спідниця);
- біла суддівська сорочка і краватка. 

Стаття 4. Головний суддя змагань

1. Очолює Суддівську колегію та керує проведенням всеукраїнських змагань Головний суддя змагань. У разі створення Оргкомітету змагань, Головний суддя за посадою є одночасно заступником Голови Оргкомітету.
2. Головний суддя несе відповідальність за проведення змагань у відповідності з даними Правилами, Положенням про змагання, керує роботою Суддівської колегії, звітує перед організацією, яка проводить змагання.
3. Головний суддя зобов'язаний:
- перевіряти стан і готовність місця змагань до початку проведення двобоїв, інвентарю й устаткування, приміщень для суддів і учасників, документації, яка ведеться на змаганні;
- призначати суддів для проведення зважування учасників, жеребкування і формувати Суддівські бригади;
- не допускати до змагань учасників, суддів, представників команд, які не підготовлені і не відповідають вимогам даних Правил і Положенню про змагання.
- затверджувати дискваліфікацію учасників;
- знімати зі змагань суддів, що допустили грубі помилки при суддівстві;
- проводити засідання і наради Суддівської колегії у всіх випадках, коли це буде потрібно (до початку, по ходу змагань і після їхнього закінчення);
- проводити наради з медперсоналом, що обслуговує змагання;
- при одержанні оскарження або протесту приймати обгрунтоване рішення відповідно до даних Правил і Положення про змагання;
- відповідно до представлення інспекторської групи змагань і особистих спостережень, давати оцінку діям кожного члена Суддівської колегії;
- мати безпосередній постійний зв'язок з арбітром двобою, який підписує остаточний протокол рішення Суддівської бригади щодо об'явлення перемоги чи поразки в певному двобої; 
- приймати остаточне рішення у випадках, не обговорених даними Правилами і Положенням про змагання, а також при виникненні суперечливих ситуацій;
- не пізніше ніж через 3 (три) дні після закінчення змагань здати звіт, протоколи й інші обов'язкові документи в організацію, яка проводить змагання.
4. Головний суддя має право: 
- скасувати змагання, якщо місце їхнього проведення, устаткування чи інвентар не відповідають вимогам даних Правил. 
- припинити змагання, оголосити перерву, перенести початок змагань на більш пізніший час, при виникненні виключних обставин, чи якщо глядачі своїм поводженням заважають нормальному ходу змагань;
- переміщати суддів по ходу змагань;
- зупинити бій і дати необхідні вказівки судді /суддям на хорті, у випадку явної помилки чи невірно прийнятого рішення;
- в разі необхідності переформовувати Суддівські бригади для ефективнішого проведення двобоїв;
- під час перерви між поєдинками - "Free Тime" при виникненні необхідності замінити Арбітра двобою;
- за столом Суддівської колегії можуть знаходитися тільки члени Суддівської колегії даних змагань, персонально зазначені Головним суддею.
5. Спортивні результати змагань затверджуються Головною Суддівською колегією, відповідні протоколи підписуються Головним суддею змагань і повідомляються учасникам та офіційним особам змагань до їх закриття.


Стаття 5. Заступник Головного судді 

1. При проведенні змагань на одному майданчику під час відсутності Головного судді його обов'язки виконує заступник Головного судді. Якщо ж змагання проводяться на двох і більше майданчиках, то обов'язки Головного судді на кожній з них виконують його заступники. 
2. Заступник Головного судді в рамках своїх повноважень керує ходом змагання і несе відповідальність за їх правильне й об'єктивне проведення, надає безпосередню допомогу суддям на майданчику. 
3. Заступник Головного судді контролює дії суддів, роботу секретаря, інших членів Суддівської колегії, їхнє робоче поводження та зовнішній вигляд.
4. Після закінчення змагань Заступник Головного судді доповідає Головному судді про результати змагань.

Стаття 6. Головний секретар і секретарі

1. Головний секретар веде протоколи засідання Суддівської колегії, протоколи всеукраїнського змагання, підсумкові протоколи змагання, складає порядок двобоїв по колах в змагальному розділі "Двобій", порядок виступів у розділах змагань "Форма" в особистому і парному розрядах, порядок виступів в розділі "Показовий виступ" в парній та командній демонстрації, забезпечує контроль ведення суддівської документації, оформляє розпорядження і рішення Головного судді, приймає заяви і протести, реєструє їх і передає Головному судді, забезпечує внесення необхідних записів у особисті кваліфікаційні документи спортсменів, залікові книжки спортсменів, видає довідки про перемоги, керує роботою секретарів.
2. Головний секретар забезпечує своєчасне заповнення нагородних дипломів, грамот, почесних дипломів і кваліфікаційних сертифікатів для нагородження переможців, почесних гостей та спонсорів змагання, готує заздалегідь офіційну процедуру нагородження, перевіряє нагородні комплекти: кубки, медалі, цінні призи тощо.  
3. Секретар приймає протоколи змагання від арбітрів двобоїв на змагальних майданчиках та надає їх та додаткову інформацію про перебіг змагань за стіл Головного судді змагання безпосередньо заступнику Головного судді. 

Стаття 7. Арбітр двобою 

1. Арбітр двобою має суддівську кваліфікацію, є керівником Суддівської бригади, і особисто звітує перед Головним суддею змагання за перебіг подій на хорті /змагальному майданчику/, контролює уважність суддів та своєчасне їх реагування на зміни змагальних ситуацій в ході двобою, правильність винесення рішень Рефері на хорті та Боковими суддями.
2. Веде контроль і фіксує в протокольній записці двобою кількість результативних атак, проведених спортсменами в ході поєдинку, і наприкінці кожного раунду видає результат різниці результативних атак виставляючи на столі Арбітра двобою стенд із цифрою різниці результативних атак на синій або жовтій половині столу, в залежності від того, "Перший" /спортсмен, який визваний першим виходить у синій майці/ чи "Другий" /спортсмен, який визваний другим виходить у жовтій майці/ спортсмен провів більше результативних атак.
3. Підписує разом із заступником Арбітра двобою офіційний протокол двобою, офіційний протокол змагання в розділі "Форма", в розділі "Показовий виступ".
4. В разі виникнення спірних моментів чи прийняття Головним суддею оскарження /апеляції/ по певному двобою, приймає безпосередню участь в обговоренні ситуацій проведеного ним поєдинку, приводить обгрунтування. Якщо Головний суддя змагання, використовуючи своє виключне право, отримавши апеляційну заяву від представника команди, призначає додатковий третій раунд - "Pride Round" між даними спортсменами, арбітр двобою організує Суддівську бригаду і разом із Головним суддею, заступником Головного судді і всіма членами Суддівської бригади проводить додатковий третій раунд і на основі загального рішення про перемогу, підписує протокол поєдинку. 
5. Арбітр двобою має право зупинити двобій і скликати оперативну нараду Суддівської бригади, запросивши до столу Арбітру двобою Рефері і Бокових суддів.

Стаття 8. Заступник Арбітру двобою 

1. Заступник Арбітру двобою розташовується за столом Арбітру, є членом працюючої на хорті /змагальному майданчику/ Суддівської бригади, повністю веде контроль за часом проведення двобою, паузами та продовженнями, при необхідності зупиняє час двобою.
2. Заступник Арбітру двобою зобов'язаний:
- сигналом гонга сповіщати про початок і закінчення основного часу двобою і його продовжень;
- по сигналах Рефері на хорті /змагальному майданчику/ зупиняти і запускати секундомір;
- фіксувати час неявки учасника після його повторного виклику і за пробігом 30 (тридцяти) секунд, 1 (однієї) хвилини, 1,5 (півтори) хвилини сповіщати про це Рефері і технічному секретарю змагання;
- фіксувати час дострокового закінчення двобою і повідомляти його секретарю змагання;
- фіксувати час надання медичної допомоги учаснику і через 5 (п'ять) хвилин сповіщати про це Рефері і секретарю змагання; 
- в разі поданого Рефері сигналу правою рукою про початок утримання при боротьбі учасників в партері, заступник Арбітру двобою зобов’язаний зафіксувати момент початку утримання на секундомірі і контролювати час на протязі всього перебігу утримання, сигналізуючи підняттям руки вгору про відрахунок:
10 (п'ять) секунд утримання - "Успішна атака" - "Attack" - 1 (один) бал;
15 (п'ятнадцять) секунд утримання - "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали;
- пускати і зупиняти секундомір по відповідних командах Рефері.
Команда для пуску секундоміра: «Файт!» - "Fight!" - (Починати поєдинок!), команда для зупинки секундоміра - «Стоп!» - "Stop!" - (Зупинити поєдинок!). 
3. Заступник Арбітру двобою виносить особисте рішення, яке враховується разом з рішеннями всіх членів Суддівської бригади, щодо перемоги одного спортсмена над іншим, разом із Арбітром двобою підписує офіційний протокол двобою і передає його у Секретаріат змагання. 

Стаття 9. Рефері

1. Рефері зобов'язаний перед початком двобою перевірити костюм учасника, наявність і відповідність стандартам протекторів, капи, відсутність в учасників заборонених предметів і прикрас, присутність і готовність Бокових суддів щодо суддівства даного двобою. 
2. Рефері керує перебігом поєдинків, оцінює дії учасників, забезпечує хід двобою в строгій відповідності з даними всеукраїнськими Правилами і Положенням про змагання.
3. Рефері зупиняє двобій командою «Стоп!» - "Stop!":
- коли один з бійців переможений нокаутуючим ударом, больовим прийомом або удушенням; 
- коли бокові судді сігналізують і погоджується Рефері, що спортсмен переміг "За явною перевагою" - "E-Fight";
- щоб об'явити технічну оцінку "Успішна атака" - "Один бал" або "Результативна атака" - "Два бали" коли один з бійців отримав удар, або серію ударів, які привели його до дисбалансу у захисті та ушкодженням, та при отриманні оцінки "Ногдаун" - 2 (два) бали; 
- при порушеннях правил одним із спортсменів, при проведенні забороненої техніки чи спробі її провести; 
- по закінченні першого раунду, другого раунду, основного чи додаткового часу двобою;  
- при необхідності упорядкувати костюм чи протектори учасника, який змагається;
- при випадінні капи в учасника двобою;
- при одержанні травми учасником;
- при виході учасника (учасників) в ході двобою за межі хорту (змагального майданчика); 
- в разі подання учасником сигналу рукою при отриманні травми або бажанні добровільно віддати перемогу суперникові /учасник піднімає вгору праву руку/;
- на прохання Головного судді, Головного лікаря змагання, Арбітру двобою, сигналів Кутових суддів;
- в разі викидання рушника секундантом одного з учасників, якщо тренер знімає бійця з поєдинку в разі травми або непідготовленості;
- при некоректному поводженні секунданта, тренера, представника команди, батьків спортсмена або інших заінтересованих осіб;
- у випадку виникнення будь-якої неординарної ситуації, яка заважає подальшому проведенню двобою. 
4. При нічийному результаті і необхідності проведення наради Суддівської бригади Рефері подає команду Боковим суддям зібратися на краю змагального майданчика до себе, або при запрошення Арбітру двобою підійти на нараду до столу Арбітру двобою.
5. Якщо на нараді виникло рішення - "Невстановлена перемога!" - "Non-Result!" - у змаганні серед чоловіків, то Рефері ініціює призначення додаткового третього раунду двобою, звертається з таким клопотанням до Головного судді, і Головний суддя при затвердженні третього додаткового раунду - "Pride Round" разом із заступником Головного судді приймають участь в суддівстві даного раунду, розташовуючись на двох вільних кутах хорту /змагального майданчика/ і по закінченні раунду виносять остаточне рішення сигналізуючи рукою на спортсмена, який переміг. 
6. При одержанні учасником травми Рефері зупиняє двобій і викликає лікаря. При огляді і наданні медичної допомоги на хорті, Рефері знаходиться поруч, консультується з лікарем і приймає рішення про припинення або продовження двобою.
7. При виникненні суперечної чи нестандартної ситуації рефері викликає Кутових суддів (команда "Сounsel!" - «Суддям зібратися!») і після наради з ними, а при необхідності – Арбітром двобою, і з Головним суддею, приймає і повідомляє рішення.
8. В разі об'явлення Суддєю-інформатором перемоги одного спортсмена над іншим, Рефері, розвернувши спортсменів до глядацьких трибун та Кутових суддів, тримаючи за руки, піднімає руку переможцю двобою, після чого зобов'язує спортсменів привітатися після винесення рішення та закінчення поєдинку.
9. В разі порушення правил одним із спортсменів, Рефері може самостійно висловити спортсменові зауваження, обгрунтувавши його вголос.
10. В разі явного порушення правил, проведення спортсменом забороненої техніки, повторного виходу спортсмена за межі хорту, Рефері, враховуючи аналогічне рішення Бокових суддів, повідомляє даному спортсмену "Офіційне попередження" - "Foll".
11. В разі некоректного поводження спортсмена або представника команди, грубого порушення правил в ході двобою, нанесенні фізичного ушкодження суперникові забороненим прийомом, чергового порушення правил після набуття спортсменом "Зауваження" - "Rem - Foll" та "Офіційного попередження" - "Foll", Рефері, за результатами наради всієї Суддівської бригади може оголосити "Умовну дискваліфікацію" - "Dis - Foll", повідомити даному спортсменові "Дискваліфікацію" - "Non-Fight!" з даного двобою (тільки у напівфінальному поєдинку), у всіх наступних випадках Рефері повідомляє Дискваліфікацію з усього змагання "Dis - Full".
12. В разі розпочатого утримання в партері одним спортсменом іншого, Рефері офіційно фіксує початок відліку часу утримання, сигналізуючи відповідною рукою горизонтально долонею вниз. Після чіткого утримання впродовж 10 (десяти) секунд Рефері робить сигнал тією ж рукою, згинаючи її у ліктевому суглобі із відкритою долонею - "Успішна атака" - "Attack". Якщо утримання не відбулося, Рефері сигналізує припинення відліку часу утримання рухом обох рук із схресного положення від грудей до положення витягнутих рук в сторони долонями вниз сигналом: «Без оцінки!» - "Non-Ball!". Якщо утримання відбулося впродовж 15 (п'ятнадцяти) секунд, Рефері фіксує оцінку "Результативна атака" - "Result-Attack" - «Два бали» - третя частина перемоги (повна перемога складається з 6 (шести) балів, роблячи рух рукою в сторону синьої або жовтої половини хорту, відповідно до кольору одягу атакуючого спортсмена. Рефері виславлює оцінку "Повне утримання" - "Full-Fest" і дає команду на припинення утримання і переходу атакуючого на інші дії, команда "Продовжити!" - "More-Fight!" 
13. Знаходячись у вихідній позиції до початку двобою, Рефері повинний бути обернений обличчям до глядацьких трибун, стіл Арбітру двобою при цьому знаходиться позаду від нього, а Бокові судді з обох країв хорту розташовуються на стільцях, розвернений прямо на Рефері і центр хорту. 

Стаття 10. Бокові судді 

1. Бокові судді є членами Суддівської бригади, розташовуються сидячі на стільцях на протилежних кутах обличчям до Рефері та центру змагального майданчика та по диагоналі до столу Арбітру двобою. Кожен із Бокових суддів слідкує за краями хорту /змагального майданчика/ по ліву та праву сторону від себе, мають на зап'ясних суглобах рук синій та жовтий сигнальні фіксатори шириною 5 (п'ять) сантиметрів і сигналізують ними разом із звуковим сигналом свістку в разі: отримання одним з учасників переваги в якості аби-якої оцінки, або якщо мало місце порушення правил, вихід спортсменом за хорт.
2. Сигналізація руками Бокових суддів в розділі "Двобій" супроводжується сигналом свистка і демонструється в такий спосіб: 
«Перемога у двобої» – Боковий суддя піднімає відповідну руку /із синім або жовтим сигнальним фіксатором/ вертикально вверх.
«Перемога у раунді» - Боковий суддя піднімає відповідну руку /із синім або жовтим сигнальним фіксатором/ зігнуту в ліктевому суглобі з відкритою долонею, ребром долоні вперед.
"Успішна атака - Один бал" - Боковий суддя виконує жест відповідною рукою /з синім або жовтим фіксатором/ зігнувши її в лікті і далі випрямивши під кутом 45 градусів вниз у напрямку місця виходу оціненого спортсмена.
"Результативна атака - Чотири бали" - Боковий суддя виконує жест відповідною рукою /з синім або жовтим фіксатором/ від області серця випрямляючи руку паралельно підлозі у напрямку місця виходу оціненого спортсмена. 
«Порушення» - Боковий суддя виконує жест відповідною рукою /з синім або жовтим фіксатором/ від області серця у напрямку місця виходу оціненого спортсмена з показом одного вказівного пальця (офіційне попередження), двох - вказівного та середнього пальців (умовна дискваліфікація), всіх відкритих пальців - дискваліфікація з двобою (у напівфінальному двобої) або з усього змагання.
"Аут!" - "Вихід за межі змагального майданчика" - Боковий суддя звертає увагу спортсмена на край хорту, за який від вийшов, і виконує жест відповідною рукою /з синім або жовтим фіксатором/ горизонтально розташовуючи її передпліччя з відведенням в сторону та долонею вперед до центру хорту.
«Нічия» - "Eq-Fight" - "Ік - Файт" Боковий суддя схрещує перед собою під кутом 45 градусів внизу обидві руки з відкритими долонями (тильними сторонами долонь вперед) - даний сигнал застосовується тільки після закінчення першого або другого раунду.
«Без оцінки» – Боковий суддя схрещує горизонтально перед собою обидві руки і знову розводить їх в сторони. Даний сигнал застосовується в разі рішення судді "Піднятися з партеру" - "Ап-Файт" - "Up - Fight!" /в другому раунді двобою/.
«Результативний партер» - в момент початку утримання/ больового/ задушливого прийому в атаці одним спортсменом іншого, Боковий суддя підводить руку з фіксатором відповідного кольору до області серця горизонтально перед груддю і виконує впевнений рух рукою вниз з відкритою долонею направленою у підлогу хорту, впродовж виконання спортсменом прийому Боковий суддя демонструє жести: 
- утримання більше 10 секунд, атака на больовий прийом більше 15 секунд, атака на задушливий прийом більше 15 секунд – «Один бал» - Боковий суддя згинає руку в лікті і потім відводить відповідну руку під кутом 45 градусів вниз в напрямку місця виходу оціненого спортсмена, демонструючи оцінку;
- утримання 15 секунд (Повне утримання), атака на больовий прийом більше 30 секунд, атака на задушливий прийом більше 30 секунд – «Два бали» - Боковий суддя піднімає відповідну руку, яка була під кутом 45 градусів вниз у напрямку місця виходу оціненого спортсмена, у положення паралельно підлозі у напрямку місця виходу оціненого спортсмена;
- третє утримання 15 секунд, проведення больового та задушливого прийому до подання сигналу суперника про здачу – «Повна перемога - 6 балів» - Боковий суддя піднімає відповідну руку під кутом 45 градусів вверх у напрямку місця виходу оціненого спортсмена (сигнал "Повної перемоги");
- утримання менше 10 сек/ больовий прийом/ задушливий прийом не відбувся - Боковий суддя схрещує перед собою внизу обидві руки і знову розводить їх в сторони вниз під кутом 45 градусів, показуючи сигнал «Без оцінки».
"Піднятися з партеру" - "Ап-Файт" - "Up - Fight!" - якщо Боковий суддя вважає двобій партеру пасивним, він подає сигнал "Підняти з партеру" правою рукою, розвернувши її на рівні грудей долонею вверх.
«Пасивність» - зауваження, попередження обох спортсменів – Боковий суддя впирає кулаки один в один перед груддю в горизонтальному положенні. Пасивність одного спортсмена Боковий суддя демонструє таким самим жестом однієї руки з відповідного кольору фіксатором /синім або жовтим/.
«Дискваліфікація» (та віддання перемоги іншому спортсмену) – Боковий суддя одночасно піднімає руку з відповідним /синім або жовтим/ фіксатором зігнуту в ліктевому суглобі долонею вперед до спортсмена, якого дискваліфікує, та іншу руку піднімає вертикально вверх долонею вперед, демонструючи "Повну перемогу" іншого учасника двобою.
3. Бокові судді (2 судді) розташовуються на стільцях, установлених збоку кутів зони безпеки за хортом (змагальним майданчиком), повинні неупереджено оцінювати дії учасників і негайно демонструвати стандартними сигналами своє рішення в наступних випадках: 
- при проведенні учасником оцінюваних технічних дій;
- при порушенні правил учасником;
- при виході за межі хорту одного чи обох учасників;
- наприкінці раунду, коли Рефері подає команду "Рішення суддів!";
- при пасивному веденні двобою;
- при сигналі - "Піднятися з партеру" - "Ап-Файт" - "Up - Fight!" в першому або другому раунді;
- при винесенні рішення про дискваліфікацію з одного поєдинку у напівфінальному двобої;
- при винесенні рішення про дискваліфікацію учасника з всього змагання.

Стаття 11. Суддя при учасниках

1. Суддя при учасниках зобов'язаний:
- бути в постійному тісному зв'язку з Арбітром двобою, діяти за його розпорядженнями;
- уточнювати особисті дані учасника і правильність виходу до синьої чи жовтої сторони змагального майданчика, відповідно до оголошення судді-інформатора;
- перевіряти відповідність Правилам змагального костюма учасника;
- перевіряти відповідність стандартам капи, протекторів та фіксаторів, зазначених у Положенні;  
- контролювати відсутність заборонених Правилами і Положенням жорстких протекторів, прикрас, фіксаторів та інших предметів;  
- одягати учасникові пов'язку відповідного кольору навколо поясниці/ на дитячих змаганнях/;
- стежити за станом секундантського стільця, коректним поводженням секунданта і тренера, і його перебуванням у відведеному місці;
- при порушенні Правил чи Положення, невиконанні його вимог учасником чи секундантом, сповістити про це Арбітру двобою;
- в разі отримання травми учасником, допомагати своєчасно запросити на хорт /змагальний майданчик/ лікаря для надання учасникові медичної допомоги. 

Стаття 12. Суддя-інформатор

1. Суддя-інформатор розповідає про програму і порядок проведення змагань, представляє бійців глядачам, надає глядачам дані про учасників, представляє склад суддівських бригад, повідомляє склад пар і повідомляє учасників, яким необхідно приготуватися, повідомляє результати двобою, повідомляє і пояснює по необхідності правила змагань, при відсутності ведучого бере на себе його функції.
2. Вся офіційна інформація про змагання дається їм тільки за узгодженням з Головним суддею чи його заступником.
3. Суддя-інформатор повідомляє послідовність участі спортсменів в змаганнях розділу "Двобій", участі команд в змаганнях розділу "Форма", голосно дублює оцінки учасників, заздалегідь попереджує команди-учасників розділу змагань "Показовий виступ", представляє команди, робить оголошення в перервах змагань. 

Стаття 13. Комендант змагань

1. Комендант змагань призначається Головним суддею змагань, входить в Оргкомітет змагань і діє згідно із ситуацією по його розпорядженням.
2. Комендант змагань відповідає за своєчасну підготовку устаткування і місця змагань, приміщень для учасників і суддів, забезпечує міри безпеки, художнє оформлення місця змагання, розміщення атрибутики, нормальні умови для роботи Суддівської колегії.

Стаття 14. Головний лікар змагань

1. Головний лікар змагань входить до складу Суддівської колегії на правах заступника Головного судді. При проведенні великомасштабних національних змагань, призначається Головний лікар, який керує всією роботою по медичному обслуговуванню змагань, і необхідна кількість медичного персоналу.
2. Головний лікар змагань:
- перевіряє наявність у заявках візи лікаря про допуск учасника до змагань і правильність її оформлення;
- здійснює медичне спостереження над учасниками в процесі змагань;
- проводить обстеження учасників при травмах і захворюваннях, дає висновок про можливість чи неможливість продовження ними змагань і негайно сповіщає про це Арбітра двобою; 
- стежить за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у місці проведення змагань; 
- є присутнім на зважуванні, де робить зовнішній огляд спортсменів;
- надає медичну допомогу при ушкодженнях і захворюваннях;
- складає відповідні акти про усі виявлені недоліки і на їхній підставі може зажадати скасування чи припинення змагань; 
- перед початком змагань готує все необхідне для надання медичної допомоги учасникам;
- печатка чи підпис лікаря на фіксаторах та пов'язках учасників є підтвердженням дозволу на їхнє використання. 
- вирішує питання про госпіталізацію травмованого чи захворілого учасника;
- не пізніше одного дня після завершення змагань представляє в організацію, що їх проводила, звіт про медико-санітарне забезпечення змагань, із вказівкою усіх випадків ушкоджень і захворювань.
3. Головний лікар змагань почувши команду Рефері "Doctor!", повинний звернути увагу на той хорт, з якого подана команда, підійти до краю хорту, і якщо буде потрібна негайна допомога одному з учасників, приступити до надання такої медичної допомоги, одночасно сповіщаючи Рефері двобою про дії, які виконує та наслідки даного ушкодження. Якщо лікар вважає за необхідне негайно зняти спортсмена з двобою, від повідомляє про це Рефері та Арбітра двобою.
4. Головний лікар змагань не має права втручатися в дії Рефері під час двобою, а також самостійно зупиняти двобій для надання медичної допомоги. У випадку такої необхідності Головний лікар звертається до Арбітра двобою щодо зупинки двобою і надання медичної допомоги.

Стаття 15. Спотерігач змагань

1. Спостерігач змагань є суддею міжнародної або національної категорії.
2. Спостерігач здійснює нагляд за роботою Суддівської колегії й Оргкомітету змагань, даючи їм об'єктивну оцінку у відповідному звіті. 
3. Спостерігач зобов'язаний:
 - контролювати дотримання Суддівською колегією Правил змагань і умов проведення змагань, зазначених у Положенні, не допускаючи їхніх порушень; 
- разом з Головним суддею давати оцінку дій кожного судді персонально, виносити рішення для підтвердження чи підвищення відповідних суддівських категорій;
- брати участь у засіданнях Суддівської колегії змагань, а також у розгляді протестів;
- у виняткових випадках Спостерігач може брати участь у суддівстві, а при необхідності – в організації і керівництві проведенням всеукраїнських змагань; 
4. У випадку проведення змагань на декількох хортах /змагальних майданчиках/ та площадках для виконання Форм або Показових виступів, Спостерігач доручає Арбітрам двобоїв нагляд та підготовку звіту по закінченні кожного кола змагань.



Джерело: http://www.horting.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: horting (06.08.2010) W
Переглядів: 2315 | Теги: хортинг, СПОРТ, combat sports, horting, martial arts, единоборства | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту
Сайт в каталогах
Каталог сайтов Всего.RU виды спорта, спортивные клубы, интернет магазины, информационные издания, новости спорта
Единоборства Киев
Київ. Дошка оголошень Каталог сайтов Bi0 Украина-Сегодня: Каталог сайтов Единоборства
 
 
УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ХОРТИНГУ
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz