Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Форма входу
Наше опитування
Яким видом бойового мистецтва займаєтесь?
Всього відповідей: 133
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог сайтов - 1S.IF.UA
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Оцінка технічних дій учасників двобою
Стаття 18. Оцінка технічних дій учасників двобою

1. Оцінка технічних дій учасників під час двобою здійснюється Суддівською бригадою, узагальнюється та офіційно повідомляється Рефері на хорті. 
2. Оцінці підлягають як дозволені, так і заборонені Правилами технічні дії.
3. Перелік прийнятих оцінок у змаганнях з хортингу в розділі "Двобій" та відповідна кількість балів за дану оцінку:

Результативні оцінки у двобої хортингу "Judge- Result"
1. "Успішна атака" - "Attack" 1 (один) бал
2. "Больова атака" - 10 секунд - "Attack" 1 (один) бал
3. "Задушлива атака" - 10 секунд - "Attack" 1 (один) бал
4. "Неповне утримання" - 10 секунд - "Attack" 1 (один) бал
5. "Результативна атака" - "Result-Attack" 2 (два) бали
6. "Больова атака" - 20 секунд - "Result-Attack" 2 (два) бали
7. "Задушлива атака" - 20 секунд - "Result-Attack" 2 (два) бали
8. "Повне утримання" - 15 секунд - "Result-Attack" 2 (два) бали
9. "Нокдаун" 2 (два) бали
10. «Технічний нокаут» 6 (шість) балів
11. "Явна перевага" 6 (шість) балів
12. "Больовий прийом" 6 (шість) балів
13. "Задушливий прийом" 6 (шість) балів
14. "3 повні утриманням" по 15 сек - 45 секунд 6 (шість) балів
Штрафні оцінки у двобої хортингу - "Judge-Foll"
1. "Зауваження" - "Rem-Foll" --
2. "Офіційне Попередження" - "Foll" 1 (один) бал
3. "Умовна Дискваліфікація" - "Dis-Foll" 2 (два) бали
4. "Дискваліфікація з двобою" - "Dis-Fight-Disqualification" 6 (шість) балів
5. "Дискваліфікація" - "Dis-Full Disqualification" Усунення від змагання
 
4. Рішення про присудження оцінки або оголошення попередження приймається Рефері на хорті після врахування сигналів Бокових суддів. 
5. При порушенні правил, у випадку, коли два кутові судді не помітили цього, Рефері має виключне право на оголошення тільки Зауваження - "Rem-Foll", Офіційне попередження - "Foll" Рефері самостійно виносити права не має.
6. Кожен член Суддівської бригади на хорті /два Бокові судді і Рефері/ та за столом Арбітра /Арбітр двобою та його заступник/ - всього п'ять суддів, має один рівнозначний голос при винесенні рішення про перемогу.
7. Технічні дії після команди Рефері «Стоп!» - "Stop!" - "Зупиніться!" - не зараховуються й оцінюються як порушення правил.
8. Порушення правил, допущені після команди Рефері «Стоп!» - "Stop!" - "Зупиніться!", оцінюються оголошенням зауваження чи офіційного попередження.  
9. Технічні дії і порушення, виконані одночасно з командою Рефері «Стоп!» - "Stop!" - "Зупиніться!", - зараховуються як такі, що відбулися.
10. Технічні дії, які виконуються в комбінації, і є її невід'ємною частиною, початі до команди Рефері «Стоп!» - "Stop!" - "Зупиніться!" і закінчені після, або початі одночасно з командою, зараховуються як такі, що відбулися. 
11. У вищевказаних випадках судді повинні враховувати наступні фактори:
- рівень шумового фону на місці змагань;
- відстань від Рефері до учасників;
- звучність команди Рефері «Стоп!» - "Stop!" - "Зупиніться!";
- звукопроникливість захисного шолому учасника (при наявності такого);
- фактичний проміжок часу між командою і виконанням технічної дії.

Стаття 19. Критерії оцінки "Успішна атака" - "Attack" - 1 (один) бал

1. Якщо в результаті проведення дозволеної правилами технічної дії, успішної комбінації ударів, переходу від ударної до кидкової техніки з продовженням атаки у партері або без неї, його суперник розгубився та втратив контроль захисту, не в змозі продовжувати захист 2-3 секунди або більше, учаснику присуджується оцінка "Успішна атака" - 1 (один) бал.
2. За кидкову атаку дається оцінка "Успішна атака" - 1 (один) бал:
- якщо спортсмен провів кидок без падіння на підлогу хорту суперника з положення стоячи, та продовжує його атакувати, і той втративши рівновагу упав на ягодиці, грудь, живіт;
- якщо спортсмен провів кидок з падінням, продовжує атакувати, а суперник впав на спину, на бок, на поясницю;
- якщо спортсмен кинув на підлогу хорту суперника, який знаходився у положенні стоячи на колінах, а після кидка опинився на животі, на боці, на спині.
3. Якщо спортсмен провів активну спробу проведення больового або задушливого прийому /в першому у продовженні атаки із стійки або другому раунді/, утримував у небезпечній загостреній ситуації суперника впродовж 10 (десяти) секунд, а інший спортсмен не мав змоги вийти і знаходився у положенні утримання атаки, Рефері не зупиняючи поєдинок на підставі рішення кутових cуддів (хоча б одного) присуджує оцінку "Успішна атака" - 1 (один) бал.
4. Якщо спортсмен провів активну спробу проведення утримання /в першому у продовженні атаки із стійки або другому раунді/, утримував на підлозі хорту суперника спиною вниз впродовж 10 (п'яти) секунд, а інший спортсмен не мав змоги вийти і знаходився у положенні утримання, Рефері не зупиняючи поєдинок на підставі рішення кутових cуддів (хоча б одного) присуджує оцінку "Успішна атака" - 1 (один) бал.
5. У першому або другому раунді двобою хортингу якщо спортсмен виявив велику активність, не дозволяючи супернику атакувати продовж 30 секунд двобою, провів велику кількість неуспішних атак, але виявив "Бойовий Дух та Волю до перемоги", такому спортсмену може бути надана оцінка "Успішна атака" - 1 (один) бал.
  
Стаття 20. Критерії оцінки "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали

Результативна атака - є сфокусована направлена атака одного суперника іншим, при якій атакований спортсмен наочно демонструє отримання ушкоджень при розбалансованому невпевненому захисті.
1. Оцінка оголошується, якщо в результаті проведення дозволеної правилами технічної дії, успішної комбінації ударів, переходу від ударної до кидкової техніки з продовженням атаки у партері або без неї, його суперник розгубився та втратив контроль захисту, не в змозі продовжувати захист 3-5 (три-п'ять) секунд, а потім прийняв бойову стійку, показуючи свою готовність продовжувати двобій, учаснику, який провів атаку присуджується оцінка "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали.
2. За кидкову атаку дається оцінка "Результативна атака":
- якщо спортсмен провів кидок без падіння на підлогу хорту з положення стоячи суперника з помітно великою амплітудою, та продовжує його атакувати, і той втративши рівновагу упав на спину, на бік;
- якщо спортсмен провів кидок з падінням з помітно великою амплітудою, продовжує атакувати, а суперник впав на спину, на бік, на поясницю, на плече.
3. Оцінка оголошується, якщо спортсмен провів активну спробу проведення больового або задушливого прийому /в першому у продовженні атаки із стійки або другому раунді/, утримував у небезпечній загостреній ситуації суперника впродовж 20 (двадцяти) секунд, а інший спортсмен не мав змоги вийти і знаходився у положенні утримання атаки, Рефері не зупиняючи поєдинок на підставі рішення Бокових cуддів (хоча б одного) присуджує спочатку 1 бал (10 секунд), потім 2 бали (20 секунд) оцінку "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали.
4. Оцінка оголошується, якщо спортсмен провів активну спробу проведення утримання /в першому у продовженні атаки із стійки або другому раунді/, утримував на підлозі хорту суперника спиною вниз впродовж 15 (п'ятнадцяти) секунд, а інший спортсмен не мав змоги вийти і знаходився у положенні утримання, Рефері не зупиняючи поєдинок на підставі рішення Бокових cуддів (хоча б одного) присуджує спочатку 1 бал (10 секунд), потім 2 бали (15 секунд) оцінку "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали.
Утримання, які спортсмен провів у одному раунді можуть бути сумарно оцінені до 6 (шести) балів до повної перемоги трьома утриманнями по 15 сек, або аби-якою сумою балів за неповні утримання.

Стаття 21. Оцінка кидкових контратак

1. Якщо спортсмен, який проводить кидкову контратаку не зміг змінити напрямок падіння суперника, характер його атаки, і сам при цьому впав у напрямку атаки суперника, така контратака вважається нерезультативною, а оцінка за виконану дію надається спортсменові, який проводив кидкову атаку.
2. Якщо спортсмен не зробив кидкових контратакуючих дій, а його суперник виконуючи кидок несподівано сам впав на ягодиці, на бік, на живіт, на грудь, на спину, сперся руками об підлогу хорту, то оцінка за кидкову контратаку спортсменові не зараховується, і контратака вважається такою, що не відбулася.

Стаття 22. Визначення результату двобою

1. Перемога в змаганнях з хортингу в розділі "Двобій" може бути трьох видів:
- "Повна перемога";
- перемога "За різницею балів";
- перемога "За рішенням cуддів".
2. "Повна перемога" може бути отримана:
- нокаутом (одному учаснику присуджена перемога (Технічний нокаут!) - "Knockout");
- достроково "За явною перевагою" - "E-Fight" (під час двобою Рефері зупиняє та оголошує перемогу);
- отриманням оцінок у сумі 6 (шість) балів або більше, при тому, що час двобою закінчився;
- закінченим больовим прийомом - (Больовий прийом!) - "Pain-Fest";
- закінченим задушливим прийомом - (Задушливий прийом!) - "Suff-Fest";
- трьома повними утриманнями по 15 (п'ятнадцять) секунд - (Повне утримання!) - "Full Fest";
- Ввиду дискваліфікації суперника за порушення правил з одного двобою (півфінального) - "Dis-Fight!", з усього змагання - "Dis-Full!";
- Ввиду "Неявки суперника" або зняття його лікарем змагань - "Non-Fight!".
3. Перемога "За різницею балів" може бути отримана:
- коли на момент закінчення двобою загальна сума балів одного суперника (враховуючи зняття балів за порушення правил) менше 12 (дванадцяти) балів, але більше ніж у іншого суперника.
- якщо у двобої не було технічних оцінок, але учасник має три фіксовані порушення правил - "Зауваження", "Офіційне попередження" та "Умовну дискваліфікацію", то по закінченню двобою інший учасник отримує перемогу "За різницею балів";
4. Перемога "За рішенням суддів" може бути отримана коли на момент закінчення двобою загальна сума балів одного суперника (враховуючи зняття балів за порушення правил) дорівнює сумі балів іншого суперника:
- без суддівської наради;
- після суддівської наради.
5. Перемога без суддівської наради: визначається відразу після закінчення часу двобою, якщо більшість суддів віддали перевагу одному із спортсменів "За бойовий дух!" - "For Fight Spirit!", враховуючи що він був активніше і робив більше сфокусованих технічних дій, виявив більш високий бойовий дух та кращу технічну і тактичну підготовку.
6. Перемога після суддівської наради - "Judge-Сounsel!": визначається, якщо судді видали рішення - "Невстановлена перемога!" - "Non-Result!" вступає у дію стаття 23 даного розділу: "Порядок встановлення перемоги".
6. Результатом двобою може бути нічийний результат, якщо про це сказано у Положенні про змагання.

Стаття 23. Порядок встановлення перемоги

1. Після суддівського рішення - "Невстановлена перемога!" - "Non-Result!" Арбітр двобою розпочинає процедуру встановлення перемоги. 
2. У титульних та фінальних двобоях з хортингу серед вікових груп:
• юніорів 16 - 17 років;
• молоді та дорослих 18 - 35 років: чоловіки та жінки (тільки у повній версії хортингу) процедура встановлення перемоги здійснюється у такому порядку:
- перевага віддається спортсменові, який має у своєму активі 2 (дві) результативні атаки у 2 (два) бали - "Result-Attack";
- якщо 2 (двох) оцінок у 2 (два) бали немає у жодного учасника, то перемога визначається різницею у вазі;
- якщо різниця у вазі недостатня для визначення переможця, то Головний суддя змагань призначає виключний третій раунд "Pride Round" остаточного вирішення.
3. Для всіх інших, не вказаних вище вікових груп "Порядок встановлення перемоги" наступний:
- перевага віддається спортсменові, який має у своєму активі оцінених результативних атак у 4 (чотири) бали - "Result-Attack" більше ніж у суперника;
- якщо оцінок у 2 (два) бали немає у жодного учасника, то перемога визначається різницею у вазі згідно статті 25 даних правил;
- якщо різниця у вазі недостатня для визначення переможця, то перемога віддається спортсменові, який має вищу загальну якість зароблених оцінок (враховуючи суддівські покарання);
- якщо у обох учасників абсолютно однакові оцінки, то перемога віддається спортсменові, який заробив останню технічну (не штрафну) оцінку у даному двобої;
- якщо технічних оцінок у двобої не було, то перемогу отримує спортсмен, у кого менше штрафних оцінок.

Стаття 24. Умови проведення змагань в абсолютній ваговій категорії (без урахування ваги) серед різних вікових груп

1. Змагання в абсолютній ваговій категорії (без урахування ваги) проводиться у вікових групах:
- Кадети і кадетки 14 - 15 років;
- Юніори і юніорки 16 - 17 років;
- Молодь (чоловіки, жінки) 18 - 21 рік;
- Дорослі (чоловіки, жінки) 18 - 35 років;
- Ветерани групи А (чоловіки, жінки) 35 – 40 років;
- Ветерани групи Б (чоловіки, жінки) 40 років і доросліше.
2. Вагові обмеження спортсменів для участі у змаганнях в абсолютній ваговій категорії:
Кадети - не менше 50 кг;
Кадетки - не менше 45 кг;
Юніори - не менше 60 кг;
Юніорки - не менше 55 кг.
В інших вікових групах (дорослі і ветерани) для участі у змаганнях в абсолютній ваговій категорії обмежень не існує.
3. Порядок визначення переможця у комплексному двораундовому двобої змагань в абсолютній ваговій категорії є визначені загальними засадами даних Правил, але якщо після закінчення двох раундів кількість оцінок однакова, то перемога визначається різницею у вазі між учасниками двобою:
- Кадети і кадетки 14 - 15 років - 3 кг;
- Юніори і юніорки 16 - 17 років - 5 кг;
- Чоловіки (молодь, дорослі, ветерани А, ветерани Б) - 10 кг;
- Жінки (молодь, дорослі, ветерани А, ветерани Б) - 7 кг.
Якщо різниця у вазі не достатня для визначення переможця, то перемога віддається спортсменові, який має у своєму активі оцінених результативних атак у 2 (два) бали "Result-Attack" більше, ніж у суперника.
Якщо оцінок у 2 (два) бали немає у жодного спортсмена, то перемога віддається спортсменові, який має вищу загальну якість зароблених оцінок (враховуючи суддівські покарання).
Якщо у обох спортсменів абсолютно однакові оцінки і судді видали рішення "Невстановлена перемога!", або на протязі двобою не оголосили учасникам жодної оцінки, то спортсменам призначається третій додатковий раунд "Pride Round", який ведеться до першої оцінки.
 
Стаття 25. Різниця в вазі учасників змаганнь для визначення переможця у вікових групах по вагових та в абсолютній категоріях

1. В разі нічийного результату і невизначення переможця впродовж двох обов'язкових раундів двобою, Рефері проводить офіційне зважування спортсменів в деяких вікових групах серед спортсменів, яких по черзі, спочатку «Перший» - "First" - синій шолом, синя бійцівська майка, потім «Другий» - "Second" - жовтий шолом, жовта бійцівська майка, запрошує на ваги. Поки один спортсмен зважується, другий сидить в позиції етикету «Ноги нахрест» розвернутим обличчям до столу Арбітра двобою. 
2. За офіційним зважування спостерігає Арбітр двобою чи заступник Арбітра двобою, який відповідає за даний хорт /змагальний майданчик/.
3. Серед спортсменів вікових груп 14-15, 16-17 років, дорослі та ветерани різниця в вазі не враховується /окрім абсолютної вагової категорії/.
4. Різниця у вазі після двох основних раундів для спортсменів чоловічої і жіночої статі для визначення переможця:

 Вікова група По вагових категоріях Абсолютна категорія
1. Молодші юнаки і дівчата
6 - 7 років; 
1,5 кг змагання
не проводяться
2. Молодші юнаки і дівчата
8 - 9 років; 
2 кг змагання
не проводяться
3. Юнаки і дівчата
10 - 11 років; 
2 кг змагання
не проводяться
4. Юнаки і дівчата
12 - 13 років; 
2,5 кг змагання
не проводяться
5. Кадети і кадетки
14 - 15 років; 
не враховується 
3 кг
6. Юніори і юніорки
16 - 17 років; 
не враховується 
5 кг
7. Молодь /чоловіки/ 18-21 рік; не враховується 10 кг
-- Молодь /жінки/ 18-21 рік; не враховується 7 кг
8. Дорослі /чоловіки/ 18-35 років; не враховується 10 кг
-- Дорослі /жінки/ 18-35 років; не враховується 7 кг
9. Ветерани групи А /чоловіки/
35 – 40 років; кат. до 55 - 75 кг - 3 кг
кат. до 75 - 98 кг - 5 кг
кат. + 98 кг - 6 кг 
10 кг

-- Ветерани групи А /жінки/
35 – 40 років; кат. до 50 - 70 кг - 3 кг
кат. до 70 - 82 кг - 5 кг
кат. + 82 кг - 6 кг 
7 кг
10. Ветерани групи Б /чоловіки/ 
40 років і доросліше. кат. до 55 - 75 кг - 3 кг
кат. до 75 - 98 кг - 5 кг
кат. + 98 кг - 6 кг 
10 кг

-- Ветерани групи Б /жінки/ 
40 років і доросліше. кат. до 50 - 70 кг - 3 кг
кат. до 70 - 82 кг - 5 кг
кат. + 82 кг - 6 кг 
7 кг

 
Стаття 26. Критерії перемоги «Повна перемога»

Повна перемога може бути:
- технічним нокаутом;
- за явною перевагою;
- за сумою балів - 6 (шість) балів;
- больовим прийомом;
- задушливим прийомом;
- за відмовою суперника;
- ввиду травми суперника із зняттям його Головним лікарем з двобою.
Повна перемога присуджується спортсменові при умовах:
1. Якщо в результаті проведення дозволеної правилами технічної дії його суперник не в змозі продовжувати двобій 5 секунд і більше, учаснику присуджується оцінка «Технічний нокаут» - Повна перемога.
2. Якщо спортсмен успішно провів больовий або задушливий прийом /в першому або другому раунді/, а інший спортсмен здався і подав сигнал стукаючи рукою по підлозі хорту /змагального майданчика/ або по своєму тілу чи тілу суперника, Рефері зупиняє поєдинок і присуджує оцінку "Перемога больовим прийомом", "Перемога задушливим прийомом" - оголошує "Повну перемогу".
Сигнал про здачу повинен подати особисто спортсмен, якого атакують больовим прийомом гучно і голосно, висловивши сигнал "Stop!" - "Стоп!" при відповідному постукуванні долонею, що вважається сигналом про здачу та підставою для зарахування "Повної перемоги". Аби-який інший голосовий сигнал учасника, якого атаковано больовим прийомом, вважається сигналом про здачу та підставою для зарахування "Повної перемоги". Атакований спортсмен має право подати сигнал про заборонену дію атакуючого суперника, якщо така дія має місце (що обумовлено спеціальним пунктом даних Правил). Недійсний голосовий сигнал атакованого розцінюється як ухилення від двобою у небезпечному стані і такому учаснику присуджується поразка.
3. Якщо спортсмен успішно провів три утримання суперника на підлозі хорту спиною вниз терміном часу по 15 секунд безперервно /в першому або другому раунді/, Рефері зупиняє поєдинок після третього утримання і присуджує оцінку "Перемога повним утриманням" - оголошує "Повну перемогу".
4. Якщо всі п'ять членів Суддівської бригади одному з учасників присуджують оцінку "Перемога за явною перевагою", Рефері зупиняє поєдинок і оголошує йому "Повну перемогу".
5. Якщо суперник відмовляється продовжувати двобій і сповіщає про це Рефері, іншому учаснику присуджується "Повна перемога".
6. Якщо у другому раунді один із спортсменів набрав за підсумком обох раундів суму балів 6 (шість) або більше, Рефері зупиняє поєдинок і оголошує йому "Повну перемогу". Якщо сума 6 (шість) балів одним із спортсменів була набрана вже у першому раунді, то Рефері зупиняє двобій, оголошує "Повну перемогу".
7. Якщо учасник отримав штрафну оцінку/штрафні оцінки, то його від'ємний рахунок балів не добавляється у рахунок балів суперника, за який йому призначається "Повна перемога".

Стаття 27. Критерії перемоги «За рішенням суддів» по закінченні часу двобою

1. Якщо ні один із спортсменів протягом двобою не отримав "Повної перемоги" чи "Дискваліфікації" і був поданий сигнал про закінчення двобою, то Рефері подає команду «Стоп», розбороняє спортсменів і повертає їх у вихідне положення обличчям до глядацьких трибун та Бокових cуддів.
2. Рефері розвертає спортсменів обличчям до глядацьких трибун та Бокових cуддів, та через паузу винесення рішень - 30 (тридцять) секунд подає команду «Рішення суддів» - і звертає увагу на суддівські жести Бокових суддів і суддів за столом Арбітра. Кожний з двох Бокових суддів показує своє рішення рукою, в разі перемоги піднявши її вертикально вверх, чи в разі нічиєї вперши обидва кулаки рук перед собою на рівні грудей у горизонтальному положенні. Судді за столом Арбітра, якщо вирішили віддати перемогу, показують рукою в сторону переможця, якщо вважають результат нічийним - не сигналізують. Якщо кількість голосів, включно голос Рефері, більше трьох, тоді спортсмену присуджується перемога, в іншому випадку двобій розцінюється як нічия. 
3. Перемога "За рішенням суддів" оголошується в наступних випадках:
- за весь бій була присуджена тільки одна незначна оцінка;
- одному із суперників за порушення правил оголошено менше офіційних попереджень, ніж іншому /усні зауваження в результат оцінки не враховуються/; 
- в одного із суперників немає офіційних попереджень, а в іншого є;
- один із суперників провів більше результативних атак /сфокусованих технічних дій/ та набрав більше результативних балів;
- один із суперників продемонстрував кращу і більш різноманітну техніку;
- один із суперників виявив більш високий бойовий дух і кращу тактичну підготовку - перемога "За бойовий дух" - "For Fight Spirit".
4. Якщо спортсмени мають рівну кількість балів: перемога присуджується тому спортсмену, який має більше балів за технічні дії (кидки, больові атаки, утримання тощо), а при рівновазі технічних балів тому спортсмену, який провів більше якісних прийомів, оцінених як "Результативна атака" - 4 (чотири) бали.
4.1. Якщо всі попередні показники і усі оцінки учасників однакові, в дію вступає пункт про різницю у вазі, перемога присуджується тому спортсменові, який має меншу вагу, з різницею вказаною у даних правилах, достатню для оголошення перемоги. 
4.2. Якщо після зважування неможливо встановити переможця то:
- у змаганнях серед молодших юнаків, юнаків, дівчат, жінок, ветеранів перемога присуджується тому спортсменові, який у ході двобою провів останнім прийом, за який було надано оцінку (1 бал, 2 бали);
- у змаганнях в розділі "Двобій" Головний суддя може призначити виключний третій раунд - "Pride Round", який остаточно виявляє сильнішого серед суперників.
5. Присудження перемоги за рішенням суддів відбувається при наявності такої думки не менш ніж у трьох суддів, включно Рефері із згодою Арбітра двобою. Арбітр двобою демонструє свою згоду підняттям руки в сторону учасника-переможця. Якщо Арбітр двобою не згодний з рішенням суддів на хорті, він має право запросити їх для оперативної наради на край майданчика, і попросити обгрунтування такого рішення від членів Суддівської бригади. Ніхто окрім членів Суддівської бригади не може прийняти участь в оперативній нараді суддів, надаючи свої доводи стосовно ситуацій двобою.
6. Представникам команд, тренерам і секундантам спортсменів, батькам та іншим заінтересованим особам забороняється підходити до місця проведення Арбітром двобою оперативної наради суддів. Стороннє втручання в процес обговорення ситуацій двобою на нараді суддів розцінюється як неетична поведінка, і наказується як офіційне попередження учаснику змагання.

Стаття 28. Уникнення сутички та пасивне ведення двобою

Пасивним веденням двобою вважається наступне поводження учасника:
- імітація атакуючих дій;
- відсутність атакуючих ударних та кидкових дій у стійці;
- уникнення від захватів та ухилення від ударів з постійним рухом назад;
- самостійні уходи із стійки у партер без проведення прийомів;
- навмисний вихід за межі хорту при двобої у стійці або уникнення сутички у партері навмисним вилазенням за межі хорту;
- постійне скорочення дистанції клінчуваннями та захопленнями за голову та тулуб суперника без атакуючих дій;
- навмисне затягування часу перерв для медичного огляду, перерви міжраундової, відволікання Рефері нестандартними діями;
- інші наявні признаки уникнення спортивного протистояння. 

Стаття 29. Ведення двобою поблизу межі хорту

1. Вихід за межі хорту при ведення двобою в стійці вважається здійсненим, якщо тулуб одного з учасників перетнув межу хорту. Якщо одна нога учасника перетнула межу, дозволяється продовжувати двобій. Якщо інша нога знаходиться в межі хорту, але відірвана від хорту, це означає, що центр ваги учасника (тулуб) була переміщена на ногу, яка перетнула дану межу - тулуб перетнув межу хорту.
2. Вихід за межі хорту при ведення двобою у партері вважається здійсненим, якщо один із спортсменів перетнув лінію хорту половиною тулубу у аби-якому положенні (вздовж, впоперек, по діагоналі тіла), і центр ваги його тіла (області талії) вже знаходиться за межами хорту.
3. Виключне право повернення спортсменів з-за межі хорту має Рефері двобою, який командою "Стоп!" зупиняє двобій, або командою "Хорт!" вказує на перетинання учасниками кордону хорту, повертає спортсменів у стійку та відновлює двобій у стійці із стартових положень. Поки дана команда не оголошена Рефері, спортсмени можуть продовжувати атаки.
4. Якщо у партері один з спортсменів уникаючи больової або задушливої атаки навмисно виповз за межі хорту, Рефері має право зупинити спортсменів у кінцевому положенні партеру командою "Fest!" - "Фіксація!", та запросити їх перейти до центру хорту і продовжити боротьбу з того самого положення, у якому її було попередньо зупинено. При цьому спортсменові, який навмисно виповз за межі хорту оголошується штрафна санкція "Офіційне попередження".
5. У ході двобою вихід за межі хорту визначається та фіксується не менше ніж двома суддями - Рефері та хоча б ще одним членом Суддівської бригади (Боковим суддею, Арбітром чи заступником Арбітра двобою).
6. Успішна кидкова атака або контркидок, який розпочато в межах хорту оцінюється незалежно від того, де закінчилася дія.
7. Успішна кидкова атака або контркидок, який розпочато за межами хорту вважається таким, що не відбувся.
8. Больовий або задушливий прийом, утримання, що розпочались у межах хорту, дозволяється продовжувати до того моменту, поки один з учасників двобою має контакт з робочою поверхнею хорту.
9. Без команди Рефері про зупинку та вихід за межі хорту спортсмени не мають права самостійно припиняти двобій та переходити до центру хорту.

Стаття 30. Cуддівські жести і сигнали при оголошенні оцінок та рішень

1. Суддівські жести, які застосовують cудді на змаганнях з хортингу є встановленими сигналами для винесення суддівських рішень, містяться та описані у даних Правилах змагань з хортингу і є незмінними та обов'язковими для застосування при cуддівстві всіх без винятку змагань з хортингу.
2. Суддівські жести є однаковими для всіх членів Суддівських бригад, Рефері, Бокових cуддів, Арбітру двобою та його заступника, Головного cудді та додаткових cуддів, які обслуговують змагання.
3. Всі cуддівські жести, які супроводжуються оцінками, подаються руками і є визначенням чесної щирою та неупередженої думки судді, незалежності суддівської думки: - "Ніякі обставини, відношення та умови не можуть впливати на визначення cуддею справедливого рішення".
4. Суддівськими жестами користуються: 
- Рефері;
- Бокові cудді;
- Cудді за столом Арбітру двобою (Арбітр та його заступник);
- додаткові cудді (Головний cуддя та його заступник).

Стаття 31. Суддівські жести Рефері та їх призначення

Організаційні жести Рефері у двобої хортингу:
5.1. Для мобілізування учасника/учасників та наказу розпочати підготовку для виходу на хорт, Рефері має право подати команду "Begin!" - "Приготуватися", на яку повинні реагувати не тільки учасники двобою, а і їх секунданти і тренери, які допомагають спортсмену у підготовці до двобою. Таку саму команду може подавати cуддя при учасниках і Арбітр двобою.
5.2. Після переконання, що спортсмени готові до двобою (оба спортсмени за кордоном хорту кожний із своєї сторони показали "сигнал готовності до поєдинку" - "кулак правої руки знаходиться на серці"), Рефері подає команду: 
"Хорт!" ("На хорт") - "Hort!" ("On-Hort") - суддівський жест обома руками з відкритими долонями одночасно показати в напрямку обох спортсменів і відразу руками вказати на їх вихідні місця початку двобою на хорті. Спортсмени зробивши уклін етикету самостійно приймають бойову стійку. Якщо Рефері запрошує спортсменів по черзі або один спортсмен не з'явився на двобій, то такий жест виконується Рефері однією рукою.
5.3. Прийнявшим бойове положення спортсменам, які зайняли вихідні місця початку двобою, Рефері подає команду (Починайте!): «Файт!» - "Fight!" - суддівський жест від області серця стиснутою у кулак правою рукою до положення руки з відкритою долонею в напрямку між спортсменами. Ліва рука знаходиться у вільному положенні.
5.4. Команда Рефері зупинки двобою: «Стоп!» - "Stop!" - супроводжується таким самим жестом, як і при команді початку двобою. В разі запеклої боротьби між спортсменами при зупинці двобою Рефері має право втрутитися у сутичку та даним жестом розборонити суперників, безпосередньо зупинивши дії атакуючого.
5.5. При необхідності активізувати дії обох суперників Рефері має право подавати команду активації двобою (Активізуватись!): «Мо-Файт!» - "More-Fight!" - суддівський жест стиснутою у кулак правою рукою в положення зігнутої в ліктевому суглобі руки у кулаку в напрямку між спортсменами ребром кулаку назовні. Ліва рука знаходиться у вільному положенні.
5.6. "Аут!" - "Out!" - "Вихід за межі змагального майданчика" - Рефері виконує жест відповідною рукою горизонтально розташовуючи її передпліччя з відведенням в сторону та долонею вперед. Якщо вихід спортсмена був навмисним, то Рефері після жесту "Аут!" висловлює штрафну санкцію, демонструючи відповідний суддівський жест. 
5.7. "Піднятися з партеру" - "Ап-Файт" - "Up - Fight!" - якщо двобій партеру у першому раунді не продовжився, а у другому є пасивним впродовж 15 секунд, то Рефері має право самостійно подати сигнал "Піднятися з партеру!" правою рукою, розвернувши її на рівні грудей долонею вверх.
5.8. При невпевненій дії спортсмена, яку cуддівська бригада не може оцінити, Рефері мовчки не подаючи команд демонструє жест "Без оцінки" - "Non-Ball" - схрестив обидві руки відкритими долонями в області грудей (спочатку праву, а на неї ліву) та виконує фіксований чіткий рух руками розводячи їх внизу (відкритими долонями вниз).
5.9. "Фрі-тайм" - "Перерва" - "Free-Тime" - Рефері виконує жест обома руками із схресного положення обох рук перед грудьми, горизонтально розташовуючи їх передпліччя з відведенням в сторони та тильними сторонами долоней в направленні учасників двобою.
5.10. "Стоп-Файт" - "Кінець двобою" - "Stop-Fight" - Рефері виконує такий самий жест, як і при команді "Фрі-тайм" - "Перерва".

Жести результативних оцінок у двобої хортингу "Judge- Result":
5.11. При виконанні одним спортсменом технічних дій, оцінених Боковими суддями як "Успішна атака" - "Attack" - 1 (один) бал, Рефері не зупиняючи двобою показує дану оцінку суддівським жестом - згинає руку в ліктевому суглобі, відповідно строні з якої виходив на двобій спортсмен, потім переводить руку у вказівне положення на місце виходу спортсмена. Таке вказівне кінцеве положення руки Рефері тримає впродовж 5 (п'яти) секунд, чим дає можливість Арбітру двобою певно зафіксувати оцінку в протоколі двобою.
5.12. При виконанні одним спортсменом технічних дій, оцінених кутовими суддями як "Результативна атака" - "Result-Attack" - 2 (два) бали, Рефері не зупиняючи двобою показує дану оцінку суддівським жестом - рукою, відповідної сторони спортсмена, який заробив оцінку, Рефері від області серця виконує акцентований рух випрямляючи руку паралельно підлозі у напрямку сторони, з якої виходив на двобій спортсмен, розкриваючи пальці руки долонею вниз. Таке вказівне кінцеве положення руки Рефері тримає впродовж 5 (п'яти) секунд, чим дає можливість Арбітру двобою певно зафіксувати оцінку в протоколі двобою.
5.13. Після виконання технічних дій, які привели спортсмена до "Повної перемоги", Рефері зупиняє двобій, і переконавшись у тому, що стан враженого спортсмена у нормі і йому нічого не загрожує, на підставі винесеного рішення іншими членами суддівської бригади, або приєднавшись до такого рішення, Рефері подає команду вказуючи за що надається повна перемога:
(Явна перевага!) - "E-Fight";
(Технічний нокаут!) - "Knockout";
(Больовий прийом!) - "Pain-Fest";
(Задушливий прийом!) - "Suff-Fest";
(Повне утримання!) - "Full Fest",
і демонструє суддівський жест "Повної перемоги" - рукою, відповідної сторони спортсмена, якому віддається перемога, Рефері виконує акцентований рух в сторону-вверх під кутом 45 градусів до місця виходу переможця, розкриваючи пальці руки долонею вниз. Таке положення піднятої руки Рефері тримає впродовж 3 (трьох) секунд. Потім Рефері розвертає спортсменів у напрямку глядачів та Бокових судді, підходить до учасників, бере обох за руки і піднімає руку переможцю.
5.14. Впродовж "Повного утримання" - 15 (п'ятнадцять) секунд одного спортсмена іншим спиною на підлозі хорту, Рефері по черзі подає команди і демонструє жести:
- при взятті учасника на утримання (з моменту торкання або фіксації його спиною підлоги хорту) Рефері подає команду (Фіксація!) - "Fest!" та демонструє жест - утримує опущену пряму руку з фіксатором кольору, відповідно до атакуючого спортсмена, долонею вниз; 
- через 10 (десять) секунд при приєднанні Бокових суддів спортсмену, який проводить утримання оголошується оцінка "Успішна атака" - 1 (один) бал, Рефері об'являє команду (Атака!) - "Attack", та переводить руку, яка показувала фіксацію утримання у положення зігнутого ліктя, даний жест тримається до чергової оцінки або скасування утримання;
- через 15 (п'ятнадцять) секунд при приєднанні Бокових суддів спортсмену, який успішно продовжує проводити утримання оголошується оцінка "Результативна атака" - 2 (два) бали, Рефері об'являє команду (Результативна атака!) - "Result-Attack!", та переводить руку, яка була зігнута в ліктевому суглобі, у горизонтальне положення у тому ж напрямку;
- через 15 (п'ятнадцять) секунд при приєднанні Бокових суддів спортсмену, який успішно проводить утримання оголошується оцінка "Повне утримання" - 2 (два) бали, Рефері об'являє команду (Утримання!) - "Full-Fest!", та дає команду атакуючому перейти на больову, задушливу або ударну атаку, команда - "More-Fight!" - "Продовжити!".

Жести штрафних оцінок у двобої хортингу - "Judge-Foll":
5.15. Для оголошення "Зауваження!" - "Rem - Foll!", Рефері не застосовує спеціального жесту, але він повинен конкретно указати спортсменові на його помилку в техніці, за яку висловлене зауваження. Зауваження не має значення для визначення результату двобою.
5.16. Для оголошення штрафної санкції "Офіційне попередження" - "Foll!", Рефері указує спортсменові на певне порушення, за яке він отримує покарання, оголошує команду "Foll!" та одночасно демонструє суддівський жест - стиснутою у кулак правою або лівою рукою (відповідно до розташування спортсмена) до положення руки з відкритим одним вказівним пальцем у напрямку обличчя учасника, якому висловлене покарання за порушення. Кулак з одним відкритим вказівним пальцем в напрямку спортсмена Рефері тримає впродовж 5 (п'яти) секунд (жест повинно бути видно з сторони столу Арбітру двобою, для чого Рефері може повернутися до нього обличчям, та покласти іншу руку на плече спортсмена, що порушив правила).
5.17. Для оголошення штрафної санкції "Умовна Дискваліфікація" - "Dis - Foll!", Рефері указує спортсменові на певне порушення, за яке він отримує покарання, оголошує команду "Dis - Foll!" та одночасно демонструє суддівський жест - від області серця стиснутою у кулак правою або лівою рукою (відповідно до розташування спортсмена) до положення руки з відкритими двома вказівним та середнім пальцями у напрямку обличчя учасника, якому висловлене покарання за порушення. Кулак з двома відкритими вказівним та середнім пальцями у напрямку спортсмена Рефері тримає впродовж 5 (п'яти) секунд (жест повинно бути видно з сторони столу Арбітру двобою).
5.18. Для оголошення штрафної санкції "Дискваліфікація з двобою" - "Dis-Fight!" у напівфінальному двобої, Рефері указує спортсменові на певне порушення, за яке він отримує покарання, оголошує команду " Dis-Fight!" та одночасно демонструє суддівський жест - від області серця стиснутою у кулак правою або лівою рукою (відповідно до розташування спортсмена) до положення руки з відкритою долонею тильною стороною у напрямку обличчя учасника, якому висловлене покарання за порушення. Рука з відкритою долонею тильною стороною у напрямку спортсмена Рефері тримає впродовж 5 (п'яти) секунд (жест повинно бути видно з сторони столу Арбітру двобою).
Такий самий жест використовується Рефері при оголошенні останньої штрафної санкції "Дискваліфікація з змагань" - "Dis-Full!".

Допоміжні жести Рефері у двобої хортингу:
5.19. Для термінової зупинки часу двобою Рефері має право застосовувати команду (Зупинити час!): «Стоп-Tайм!» - "Stop-Time!" - звертаючись в напрямку столу Арбітра до хронометриста двобою (заступника Арбітру двобою) Рефері використовує суддівський жест від області серця зігнутою у лікті правою рукою до положення випрямленої у ліктевому суглобі руки з відкритою долонею в напрямку судді-хронометриста. Рефері не повинний опускати праву руку, поки не переконається, що час двобою зупинено. Ліва рука знаходиться у вільному положенні.
5.20. Для запрошення спортсмена на офіційне зважув

Джерело: http://www.horting.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: horting (06.08.2010) W
Переглядів: 1128 | Теги: хортинг, СПОРТ, combat sports, horting, martial arts, единоборства | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту
Сайт в каталогах
Каталог сайтов Всего.RU виды спорта, спортивные клубы, интернет магазины, информационные издания, новости спорта
Единоборства Киев
Київ. Дошка оголошень Каталог сайтов Bi0 Украина-Сегодня: Каталог сайтов Единоборства
 
 
УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ХОРТИНГУ
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz