Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Форма входу
Наше опитування
Яким видом бойового мистецтва займаєтесь?
Всього відповідей: 133
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог сайтов - 1S.IF.UA
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Розділ II. Переміщення. § 1. Переміщення в бойовій стійці.
«ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ХОРТИНГУ» Е. Єрьоменко, 2008 р.
 
Принципи виконання й методика вивчення
базових технічних елементів хортингу.
 
Розділ II. Переміщення.
 
§ 1. Переміщення в бойовій стійці.
 
1. Скорочення/розрив дистанції (варіанти підскоків, відскоків).
 
Скорочення дистанції (підскік) – найпоширеніший і швидкий спосіб переміститися до суперника на відстань, зручну для атаки. Для цього, перебуваючи в бойовій стійці, необхідно швидко перемістити вагу тіла на задню ногу й, відірвавши передню ступню від поверхні підлоги, відштовхнутися задньою ногою й переміститися, зберігаючи ту ж бойову стійку, у якій перебували в стартовому положенні. Відстань, необхідна для переміщення, регулюється силою поштовху задньої ноги. Ноги при переміщенні злегка зігнуті в колінах, задня нога при цьому відштовхується від підлоги подушкою пальців на підошві ступні. Руки при переміщенні не міняють свого положення, зігнуті в ліктях, і знаходяться зібраними в кулаках біля підборіддя.
 
Розрив дистанції (відскік) – застосовується для швидкого відходу від атаки суперника на коротку відстань. Для того, щоб розірвати дистанцію знаходячись й не спотворюючи бойову стійку, необхідно відірвати задню ногу від підлоги й відштовхнутися назад передньою ногою. Відстань, необхідна для відходу від прямого удару, регулюється силою поштовху передньої ноги. Звичайно після швидкого розриву дистанції у двобої слідує заздалегідь підготовлена контратака, тому при переміщенні необхідно не відпускати з під контролю дії суперника, передбачаючи можливе продовження атаки.
 
2. Переміщення приставним кроком вперед/назад.
 
Переміщення приставним кроком вперед виконується в бойовій стійці для підходу до суперника, не міняючи позиції. Для переміщення приставним кроком вперед задня нога відривається від підлоги й приставляється ближче до передньої ноги, а передня нога після цього відразу виставляється вперед. Задня нога може приставлятися безпосередньо поруч із передньою ногою, стопи при цьому можуть перебувати разом. Задня нога може приставлятися, наблизившись до передньої ноги на відстань, необхідну для початку атаки.
Переміщення приставним кроком назад виконується у зворотній послідовності, передня нога приставляється назад до задньої ноги на необхідну для переміщення відстань або приставляється поруч із задньою ногою, після чого задня нога відставляється назад, і спортсмен зберігає бойову стійку після переміщення. 
 
3. Переміщення в перехідній стійці (підхід, відхід).
 
Переміщення в перехідній стійці з підходом до суперника виконується для скорочення великої відстані у двобої. Для цього знаходячись в бойовій стійці необхідно задню ногу перемістити вперед, ставлячи її на ступню в положення, зручне для перенесення на неї ваги тіла. Потім перемістити вагу тіла на виставлену вперед ногу й зробити крок уперед, виставивши знову передню ногу бойової стійки. Ноги при переході утворять схресне положення й зігнуті в колінах. Руки й тулуб зберігають колишнє положення бойової позиції.
Переміщення в перехідній стійці з відходом від суперника виконується для відходу від атаки на безпечну відстань. При цьому передня нога уводится назад, переміщається на неї вага тіла, потім робиться крок назад і приймається попередня бойова стійка. Розташування ніг і тулуба таке ж, як і при переміщенні вперед. Погляд при цьому не повинен відриватися від суперника. Навіть при відході на безпечну відстань необхідно здійснювати контроль дистанції до суперника.
 
4. Переміщення кроком вперед/назад (підхід, відхід).
 
При виконанні кроку вперед для підходу до суперника з бойової стійки необхідно перенести вагу тіла на передню ногу й задньою ногою виконати крок вперед, відразу розташувавши ступню на зручному стійкому положенні від задньої ступні. Положення тулуба й рук міняється в дзеркальному відображенні. Коли задня стопа при виконанні кроку перетинає центральну лінію, руки стають симетрично, закриваючи ліктями тулуб, а кистями з відкритою долонею або зібраними в кулаки закривають підборіддя.
При виконанні кроку назад для відходу від суперника в бойовій стійці необхідно перенести вагу тіла на задню ногу й передньою ногою виконати крок назад, відповідно прийнявши стійку бойову позицію.
 
  5. Переміщення в бойовій стійці в сторону (передньою, задньою ногою).
 
При переміщенні в бойовій стійці в сторону необхідно враховувати принцип постійного контролю ситуації бою, тому що робоча дистанція від суперника не змінюється, а змінюється тільки кут атаки, тому суперник у будь-який момент при виконанні переміщення може атакувати. У цьому випадку принцип контролю ситуації бою дотримується, якщо переміщувана нога не змушує розвертати тулуб спиною до суперника. Якщо в лівосторонній бойовій стійці необхідно переміститися вліво, то спочатку необхідно відставити вліво передню (ліву) ногу, потім приставити на зручну відстань задню (праву) ногу, прийнявши бойову стійку. Якщо в лівосторонній бойовій стійці необхідно переміститися вправо, то спочатку необхідно відставити вправо задню (праву) ногу, потім приставити на зручну відстань передню (ліву) ногу, прийнявши бойову стійку. Бойова стійка виконується з кутом тулуба приблизно 45 градусів стосовно центральної лінії для стабільності й зменшення площі влучення атак суперника, тому передня ступня ноги розташована лівіше центральної лінії, а задня - правіше центральної лінії. Таким чином, рух у переміщенні в бойовій стійці убік повинен починатися в необхідному напрямку тією ногою, яка ближче до даної сторони. Тулуб і руки при цьому своїй позиції не міняють. 
 
6. Зміна стійки (на місці й набіганням).
 
Зміна бойової стійки на місці здійснюється підведенням задньої ноги на одну лінію з передньою й відведенням передньої ноги назад або підведенням передньої ноги до задньої й виконанням кроку вперед задньою ногою, приймаючи протилежну бойову стійку.
Відстань між приставленою й опорною ногою повинна бути такою, що забезпечує стійке проміжне положення, ноги при цьому не зводяться разом і не розставляються занадто широко. Відстань дорівнює проекції ніг у бойовій стійці на фронтальну лінію. У момент переходу, коли ноги розміщені на одній лінії, руки знаходяться симетрично, зігнуті в ліктях, закривають тулуб і підборіддя.
Зміна бойової стійки набіганням виконується поштовхом передньої ноги, яка потім ставиться на одній лінії поруч із задньою ногою в той момент, коли задня нога виконує швидкий м'який підстрибуючий рух, і легким стрибком ставиться вперед. Рух виконується, зберігаючи бойову стійку й пильність в оцінці ситуації двобою.
 
7. Зміна кута атаки (передньою, задньою ногою).
 
Зміна кута атаки виконується для того, щоб уникнувши атаки суперника під певним кутом, зайняти зручну позицію для контратаки.
Зміна кута атаки передньою ногою починається з невеликого підтягування задньої ноги вперед на половину відстані до задньої ноги, але трохи убік. В сторону задня нога відставляється на таку відстань, щоб пропустити атаку суперника зпереду. Після того, як задня нога виконала підхід до передньої ноги й в сторону, передня нога уводится за задню ногу під кутом, необхідним для наступної атаки. Контратаку в цьому випадку зручно починати відведеною назад ногою або рукою. Тулуб і руки зберігають при цьому положення бойової стійки.
Зміна кута атаки задньою ногою виконується відразу з бойової стійки рухом задньої ноги, відведенням її за передню ногу з одночасним розворотом тулуба під кутом, зручним для контратаки. Якщо суперник при нанесенні удару надмірно провалюється, кут контратаки при цьому може бути до 90 градусів.
 
8. Переміщення човниковими стрибками.
   
Переміщення по площадці човниковими стрибками виконується на носких ступень, постійно рухаючись стрибками в протилежні сторони (уперед - назад, уліво - вправо). При цьому поштовх відбувається зі змінним зусиллям кожної ноги, опора при штовханні приходиться одночасно на обидві ноги, а центр ваги перебуває посередині.
Для того, щоб рухатися човниковими стрибками вперед, необхідно при кожному штовханні давати більше зусилля на задню ногу, а для того щоб рухатися назад, при кожному штовханні дається більше зусилля на передню ногу. Тулуб при цьому бере участь у завданні напрямку стрибка, руки зібрані до голови, зігнуті в ліктях. При переміщеннях човниковими стрибками потрібно почувати розташування ніг без поглядів униз, погляд повинен бути спрямований на суперника.


Джерело: http://www.horting.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: horting (05.08.2010) W
Переглядів: 1145 | Теги: хортинг, СПОРТ, combat sports, horting, martial arts, единоборства | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту
Сайт в каталогах
Каталог сайтов Всего.RU виды спорта, спортивные клубы, интернет магазины, информационные издания, новости спорта
Единоборства Киев
Київ. Дошка оголошень Каталог сайтов Bi0 Украина-Сегодня: Каталог сайтов Единоборства
 
 
УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ХОРТИНГУ
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz