Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Форма входу
Наше опитування
Яким видом бойового мистецтва займаєтесь?
Всього відповідей: 131
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог сайтов - 1S.IF.UA
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

РЕЖИМ РОБОТИ ТА НАПОВНЮВАНІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ГРУП
РЕЖИМ РОБОТИ ТА НАПОВНЮВАНІСТЬ НАВЧАЛЬНИХ ГРУП
Організація навчально-тренувальної роботи
 
1. Комплектування навчальних груп, організація навчально-тренувального процесу, проведення виховної роботи з тими, хто займається здійснюється тренерською радою та дирекцією спортивної школи. Безпосереднє виконання цього завдання може покладатися на тренера - керівника спортивної групи хортингу й інструкторський склад з виду спорту.
2. Навчальні групи комплектуються з найбільш здібних юнаків та дівчат, які виявили бажання займатися хортингом, або мають певний тренувальний стаж в контактних бойових мистецтвах, конкретно в даному виді спорту. В таблиці 1 подаються вимоги до наповнення навчальних груп, навчального навантаження спортивної школи та спортивної підготовки учнів.
3. При спортивній групі хортингу створюється батьківський комітет, який надає допомогу в організації виховної роботи, поліпшенні матеріальної бази, в організації роботи оздоровчої спрямованості (оздоровчі семінари, відпочинок, туризм, екскурсії), підтримці учнів спортивних груп хортингу на змаганнях тощо.
4. При наявності в складі групи спортивного вдосконалення, або в групі вищої спортивної майстерності членів збірних команд України з хортингу, або кандидатів в члени цих команд, кількість навчальних годин на тиждень може збільшуватись до 36 годин.
5. Навчальна робота здійснюється на підставі даної навчальної програми для дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності й вимог Української Федерації Хортингу й проводиться круглорічно.
6. Всі навчально-тренувальні групи спортивної школи з хортингу комплектуються з урахуванням віку, кваліфікаційного технічного рівня, фізичної й спортивної підготовленості спортсменів.
7. Прийом до спортивної школи в групи хортингу здійснюється на підставі письмової заяви батьків, документа, який підтверджує дані медичного контролю й співбесіди.
8. Кожна група закріплена за інструктором, який веде її в плині всього навчального року. Основною формою проведення навчально-тренувальних занять є урок.
 
  Вихованці спортивної групи хортингу повинні придбати теоретичні, практичні інструкторські й суддівські навички, необхідні для роботи в молодших групах і суддівстві змагань з хортингу.
  Присвоєння звань інструктора і судді з хортингу відбувається після проходження методичних та атестаційних семінарів, проведених Українською Федерацією Хортингу, і затверджується постановою районного або міського Комітету з фізичної культурі і спорту.
Учні повинні щодня самостійно займатися за рекомендацією й завданням викладача або інструктора, застосовуючи в поєдинках захисне спорядження, капи, рукавиці, шоломи.
Основними формами проведення навчально-тренувальної роботи з хортингу в спортивній школі є:
- групові заняття по освоєнню теоретичного матеріалу програми у вигляді лекцій, бесід тренерів-викладачів з конкретної теми при наявності контрольних питань для проведення заліку;
- практичний матеріал засвоюється на навчально-тренувальних заняттях згідно з вимогами програми;
- індивідуальні заняття відповідно з планами тренувальних занять;
- учбово-тренувальні заняття під час навчально-тренувальних зборів, семінарів;
- перегляд та аналіз навчальних відеофільмів, кінограм, слайдів тощо.
- тренерська та cуддівська практика;
- участь спортсменів у змаганнях, показових виступах тощо.
  При проведенні навчально-тренувальних занять і змагань тренер зобов'язаний строго дотримувати встановлених вимог з лікарського контролю тих, хто займається, попередженню травм і забезпеченню належного санітарно-гігієнічного стану місць занять і устаткування.
У процесі навчання й тренування одночасно вирішуються виховні завдання.
  У юних спортсменів необхідно виховувати працьовитість, почуття дружби, товариства, відповідальності, домагатися від них свідомого й сумлінного відношення до своїх обов'язків, поваги до старших, організованості й дисципліни, спортивної поведінки.
Необхідною умовою для успіху виховної роботи є своєчасний початок занять, правильна організація, вимогливість до відвідуваності й дотримання спортивного етикету хортингу.
  Учні спортивних шкіл зобов'язані щоденно виконувати ранкову гімнастику, а також домашні завдання, які пропонують викладачі для самостійної роботи учнів по відпрацювання загальнопідготовчих, спеціалізованих та змагальних вправ.
  Для переводу з однієї навчальної групи в іншу спортсмени повинні скласти контрольні нормативи з загальних і спеціальних вправ, отримати на то письмовий дозвіл батьків та виконати всі інші вимоги даної Програми.

Планування та облік навчально-тренувального процесу
 
  Навчально-тренувальний процес планується у відповідності з програмою для спортивних шкіл.
  Планування теоретичних і практичних занять, розподіл учбового матеріалу проводяться на основі навчального плану та річного графіку розподілу годин, які передбачають цілорічну організацію тренувальних занять.
 
Документи планування та обліку навчально-тренувальної роботи спортивних шкіл
 
Документи з планування навчально-тренувальної роботи:
- перспективний план роботи груп хортингу;
- річні плани навчально-тренувальних занять навчальних груп та індивідуальні плани підготовки спортсменів;
- плани навчально-тренувальних занять;
- розклад занять;
- списки учнів школи по групах;
- книга наказів.
Документи з обліку навчально-тренувальної роботи:
- журнал обліку роботи тренерів-викладачів;
- особисті картки спортсменів (додаток 1) та тренерів-викладачів (додаток 2);
- щоденники тренувань спортсменів;
- протоколи змагань;
- книга реєстрації особистих та командних перемог.Джерело: http://www.horting.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: horting (05.08.2010) W
Переглядів: 1455 | Теги: хортинг, СПОРТ, combat sports, horting, martial arts, единоборства | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту
Сайт в каталогах
Каталог сайтов Всего.RU виды спорта, спортивные клубы, интернет магазины, информационные издания, новости спорта
Единоборства Киев
Київ. Дошка оголошень Каталог сайтов Bi0 Украина-Сегодня: Каталог сайтов Единоборства
 
 
УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ХОРТИНГУ
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz