Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [20]
Форма входу
Наше опитування
Яким видом бойового мистецтва займаєтесь?
Всього відповідей: 133
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Каталог сайтов - 1S.IF.UA
Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З ХОРТИНГУ
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ З ХОРТИНГУ

Стаття 1. Загальні положення

1. "Всеукраїнські Правила змагань з хортингу" /далі за текстом - Правила/ є єдиними чинними на території України правилами змагань з хортингу.
2. Правила є основним нормативним документом, що регламентує порядок організації, проведення та підведення підсумків змагань з хортингу, визначає систему, порядок та умови змагальної діяльності, систему суддівства змагань. Правила є основними для змагань серед учасників усіх нижче перерахованих вікових груп як чоловічої, так і жіночої статі, визначають як загальні підходи до підготовки та проведення змагань з хортингу, так і враховують специфіку змагань по окремих розділах даного виду спорту.
3. Невід'ємною частиною Правил є Додатки до них.

Стаття 2. Розділи проведення змагань

1. Всеукраїнські змагання з хортингу проводяться в трьох наступних розділах:
- Двобій;
- Форма;
- Показовий виступ.
а) Розділ «Двобій» – два учасники двобою проводять між собою вільний бій відповідно до затверджених Правил і Положення про проведення змагання.
б) Розділ «Форма» — всі учасники даного розділу змагаються між собою, виконуючи формальні комплекси хортингу відповідно до Правил.
Змагання в розділі "Форма" проводяться в якості окремої дисципліни в особистому і парному розряді. 
Особистий розряд - задану суддівською колегією форму виконує один учасник самостійно.
Парний розряд - задану суддівською колегією форму виконує одночасно два учасника з однієї команди.
в) Розділ «Показовий виступ» – проводяться в якості самостійної дисципліни і виконуються в трьох варіантах:
- в одиночному розряді /виступає один представник команди/; 
- в парному розряді /виступає команда з двох учасників/;
- в командному розряді / виступає команда з п'яти учасників/.
2. Учасник змагання в розділі "Двобій" може бути заявлений і допущений до змагань в інших розділах "Форма" та "Показовий виступ".  

Стаття 3. Організація змагань

1. Змагання з хортингу проводяться за чинними Правилами.
2. Для якісної підготовки і проведення на високому рівні змагань формується Оргкомітет. Оргкомітет затверджує в установленому порядку план підготовки та проведення змагань та здійснює заходи, спрямовані на його виконання, у тому числі щодо:
- підготовки й облаштування хортів /змагальних майданчиків/, місць зберігання інвентарю, розташування транспортних засобів;
- розміщення, харчування і медичного обслуговування учасників і суддів;
- інформаційного забезпечення змагань, пропаганди хортингу як виду спорту, поширення відомостей про змагання у засобах масової інформації.
3. При відсутності Оргкомітету його обов'язки покладаються на організацію, що проводить змагання.























Розділ 2. УСТАТКУВАННЯ МІСЦЬ ЗМАГАНЬ


Стаття 1. Змагальний майданчик у змаганнях з хортингу - "Хорт"

1. Місце проведення двобоїв з хортингу має назву "Хорт" і є геометрично правильним квадратним майданчиком розміром 8 х 8 метрів із обов'язковою зоною по краях не менше 1 (одного) метра. Загальна мінімальна зона проведення двобоїв серед дорослих складає 10 х 10 метрів /100 (сто) квадратних метрів/.


   
   

2. Змагальний майданчик повинен бути вкритий м'яким покриттям, килимом для боротьби або матами, накритими чохлом. Товщина покриття повинна бути не менш 2 (двох) сантиметрів.  
3. На змагальному хорті на відстані 2 (двох) метрів від його центру із сторони столу Арбітру двобою, може бути нанесена лінія вихідної позиції Рефері довжиною 0,5 (половина) метра, шириною 3-5 (три-п'ять) сантиметрів білого кольору. Рефері обернений обличчям до глядацьких трибун та Бокових суддів, спиною до столу Арбітру двобою. 


   


4. Межі змагального майданчика позначаються лініями білого кольору шириною не менше 5 (п'яти) сантиметрів, можливе викладення змагального майданчика одним кольором, а зони безпеки - іншим, контрастним кольором. 
5. Ширина зони безпеки повинна бути не менш 1 (одного) метра з усіх боків, а при розташуванні змагального майданчика на подіумі — не менш 2 (двох) метрів.
6. За зоною безпеки повинна бути викладена м'яка коврова доріжка або м'які гимнастичні мати не менше 1 (одного) метра завширшки, і не більше товщини хорту для запобізання отримання спортсменами травм при випадковому падінні за зоною безпеки.
 

7. Місця розташування глядачів, суддівські столи, ваги й інший інвентар розташовуються не менш ніж за 3 (три) метри від зовнішнього краю зони безпеки.
8. При проведенні змагань на декількох майданчиках одночасно між зовнішніми краями зон безпеки повинна бути відстань не менш 3 (трьох) метрів.
9. Змагання з хортингу в розділах "Форма" та "Показовий виступ", якщо в програмах виступів команд-учасників немає падінь, кидків, тощо, дозволяється проводити на підлозі, попередньо позначивши білою стрічкою кордони змагального майданчика, а якщо є м'яке покриття, то на м'якому покритті (хорті).
10. Якщо в змагальній програмі є одночасно змагання з двобоїв і змагання з форм, а майданчик м'якого покриття є тільки один, то такі змагання можно проводити одночасно: на м'якому покритті - змагання в розділі "Двобій", на позначеному майданчику підлоги спортивного залу біля майданчика з м'яким покриттям - змагання в розділах "Форма" - "Form", "Показовий виступ" - "Fight Show".

Стаття 2. Інвентар та необхідне устаткування місць змагань

1. Стіл/столи і необхідна кількість стільців — місце Головного судді і Суддівської колегії.
2. Стол Арбітра двобою, стільці його помічників.
3. Столи і стільці для хронометристів і Суддів-інформаторів.
4. Стіл/столи і стільці для лікаря і медперсоналу, мат, кушетка і стілець для надання медичної допомоги.
5. Для однієї змагальної площадки необхідні:
- два секундоміри; 
- пристрій для подачі звукового сигналу (гонг, барабан, електричний дзвоник і т.п.);
- синій і жовтий наручні суддівські сигнальні фіксатори однакового розміру (шириною 5 сантиметрів) - мають бути індивідуально у кожного кваліфікованого на дане змагання Бокового судді;
- дві стрічки жовтого кольору у змаганнях вікових груп 8-9, 10-11, 12-13 років (для виступаючого спортсмена «Другий» /якого визивають на змагальний майданчик другим/ і спортсмена «Другий», якого визвуть на наступний двобій другим, який готується до виступу, із вже пов'язаною на нього суддею при учасниках, стрічкою);
- ваги механічні або електронні з похибкою не більш 0,1 кілограм;
- по обидві бокові сторони біля диагональних кутів хорту, за межою зони безпеки повинно бути розташовано два стільці для Бокових суддів;
- кожен Боковий суддя повинний мати індивідуальний свисток.

Стаття 3. Вимоги до місць проведення змагань

1. Коефіцієнт природного освітлення залу повинний бути 1:5, 1:6, штучне освітлення повинне бути не менш 600 (шістьсот) люксів. Змагальний майданчик повинен бути освітлений зверху світильниками розсіяного і/чи відбитого світла з захисною сіткою.
2. Температура в приміщенні повинна бути від +15 до +240 C, вологість повітря - від 60 до 70%, вентиляція повинна забезпечувати не менш ніж трикратний обмін повітря в годину. 
3. При проведенні змагань на відкритому повітрі, хорт повинен бути обладнаний таким чином, щоб погодні умови не заважали проведенню змагань. Хорт повинен бути захищений від прямих сонячних променів. Якщо він викладений із матів або окремих листів матів, то ці листи повинні бути плотно скріплені між собою фіксуючою стрічкою, або укріплені іншим чином, щоб учасники двобоїв не травмувалися від неровних поверхней змагального майданчика.
4. Для підготовки та проведення змагань може створюватися Організаційний комітет, до складу якого входять представники зацікавлених організацій. В усіх випадках для підготовки та проведення змагань:
- визначається місце проведення змагань;
- отримується дозвіл на проведення змагань у відповідних організаціях, у т.ч. в організаціях, на території яких вони проводяться;
- розробляється в установленому порядку і розсилається учасникам Положення про змагання;
- затверджується Головна Суддівська колегія змагань;
- здійснюються заходи по матеріально-технічному, транспортному, господарському, санітарно-гігієнічному та медичному забезпеченню змагань;
- здійснюється фінансування змагань в установленому порядку;
- вирішуються питання безпеки проведення змагань й охорони природи;
- вирішуються усі інші питання щодо проведення змагань.



Джерело: http://www.horting.org.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: horting (06.08.2010) W
Переглядів: 1698 | Теги: хортинг, СПОРТ, combat sports, horting, martial arts, единоборства | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Пошук
Друзі сайту
Сайт в каталогах
Каталог сайтов Всего.RU виды спорта, спортивные клубы, интернет магазины, информационные издания, новости спорта
Единоборства Киев
Київ. Дошка оголошень Каталог сайтов Bi0 Украина-Сегодня: Каталог сайтов Единоборства
 
 
УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ХОРТИНГУ
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz